هاست چیست ؟

هاست چیست

مخلفات تهیه سالاد سایت (بخش دوم)
هاست (hosting) چیست؟

امروز در دومین سلسله از مقالات مخلفات تهیه سالاد سایت می خواهیم به مفهوم  هاست اشاره ای کنیم و به سوال هاست چیست ؟ پاسخ دهیم.
پس از ثبت دامنه برای یک سایت حالا باید به دنبال جایی باشیم تا محتوای سایت خود را روی آن بارگذاری (load) کنیم. گرچه شما می توانید محتوای سایتتان را توسط نرم افزارهای واسط روی درایور رایانه خودتان ایجاد کنید اما فقط خودتان می توانید آن را ببینید و نه دیگران!! (اصلا فلسفه ایجاد سایت برای اطلاع رسانی دیگران است.! 🙂 )
کلمه هاست (host) به معنای میزبان است و در واقع فضایی است که سایت شما را میزبانی می کند. دقیقا مانند فضای ذخیره ای که روی رایانه شخصی تان دارید با این تفاوت که فضای ذخیره رایانه شما به صورت آفلاین (offline) است اما هاست فضایی است که به صورت آنلاین (online) قابل دسترسی است. یعنی باید برای دسترسی به آن به اینترنت متصل باشید.

هاست چیست
هاست چیست

البته هاست فقط یک فضای خشک و خالی مانند درایو رایانه نیست، بلکه شامل ویژگی ها و پارامترهای دیگری هم هست که مجموعه آن را هاست می گویند. ویژگی هایی مانند : نوع سیستم عامل، برنامه و تکنولوژی های واسط مورد استفاده و …. .
استفاده از یک هاست مناسب و خوب عامل بسیار مهمی در کارآیی سایت می تواند داشته باشد. در واقع اگر هاستی نباشد قاعدتاً سایتی هم وجود ندارد تا شما بتوانید به مخاطبانتان نشان دهید. برای آشنایی با یک هاست خوب به مقاله (ویژگی های یک هاست مناسب) مراجعه فرمایید.

1 در مورد “هاست چیست ؟”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =